Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd.

Biblioteka

10 lutego 2015 r uczennice  naszej szkoły wzięły udział w Recytatorskim Konkursie Międzyszkolnym  pt. " Anielskie strofy", zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Białymsoku.

Do biblioteki zakupiliśmy nowe książki, które warto wypożyczyć na okres ferii.

Proponujemy następujące pozycje:

1. "Miecz przeznaczenia. Wiedźmin" _ Andrzej Sapkowski

2. "Bransoletka" - Ewa Nowak

3. "Dwie Marysie" - Ewa Nowak

4. "Mejle na miotle" - Agnieszka Tyszka

5. "Dziedzictwo"t. 1 i 2 - Paolini C.

6. "Taniec ze smokami" cz. 1 i 2 - Martin G.R.R.

7. "List w butelce", "Najdłuższa podróż" "Anioł stróż", "Pamietnik" - Sparks N.

ZAPRASZAMY Koło Przyjaciół Biblioteki

Biblioteka szkolna organizuje trzy konkursy o tematyce anielskiej: plastyczny, literacki oraz recytatorski.

Chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminami oraz zapisów w bibliotece szkolnej.

PlikRozmiarOstatnia zmiana
Download this file (Szkolny Konkurs Literacki, Plastyczny, Recytatorski.doc)Szkolny Konkurs Literacki, Plastyczny, Recytatorski.doc148 kB2014-12-04

W bibliotece rozstrzygnięto trzy konkursy o tematyce anielskiej.

Konkurs plastyczny: "Tylko Anioły do mnie wysyłaj". W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Jury konkursu w składzie: p. Krzysztof Lech, p.Ewa Klejno, p.Agnieszka Giza, p. Marta Kaczorowska przyznało następujące miejsca:

I miejsce - Magdalena Ciszyńska kl. III b, za kreatywność i interesujące przedstawienie tematu,

II miejsce - Marta Trochim kl. I a, za precyzyjne wykonanie pracy techniką quillingową,

III miejsce - Julia Wilczewska kl. II b, za estetykę i twórczy recycling.

Konkurs literacki: "Kołyszemy, pochylamy, całujemy, oddalamy - aniołowie...".

W konkursie Iza Lipska z kl. II c zaprezentowała pracę pt.: "Lecą po niebie". Otrzymała pierwsze miejsce w konkursie.

Konkurs recytatorski: "Anielskie strofy"  odbył sie 14 stycznia 2015 r. w bibliotece szkolnej. Jury w składzie: p. Krzysztof Lech, p. Krystyna Gudel, p. Agnieszka Giza,        p. Marta Kaczorowska przyznało nastepujace miejsca:

I miejsce - Agnieszce Bujnowskiej kl. II c,

II miejsce - Annie Kułakowskiej kl. III c,

III miejsce - Martynie Hakało kl. III c

oraz dwa wyróżnienia: Justynie Kiszluk kl. I d i Sylwii Wysockiej kl. II c

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do biblioteki zakupiono nowe pozycje książkowe i są to;

Literatura młodzieżowa: Ewy Nowak, Marty Fox, Nicholasa Sparksa, Agnieszki Tyszki, Katarzyny Dembskiej,

Literatura piękna: Paulliny Simons, Katarzyny Grocholi, Małgorzaty Kalicińskiej,

Utwory fantastyczne: Christophera Paoliniego, Georga R.R. Martina

Zapraszamy do wypożyczania:)