Video

Cytat dnia

Bezmyślność zabija. Innych.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

W naszym Gimnazjum od listopada 2017r. cyklicznie odbywają się lekcje języka angielskiego prowadzone przez wolontariuszy z Francji i Hiszpanii.  Dzięki temu gimnazjaliści mają okazję bliżej poznać kulturę tychże krajów europejskich, a także miasta rodzinne obojga wolontariuszy.

W okresie przedświątecznym Max i Guada zaprezentowali nam pielęgnowane w ich krajach i rodzinach tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe.  To pozwoliło młodzieży na dostrzeżenie różnic, ale też i podobieństw w celebrowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, Hiszpanii i Francji. Aktualnie wolontariusze spędzają Święta  i Nowy Rok w swoich krajach ze swoimi rodzinami.  Po powrocie do Polski znowu nas odwiedzą.  Czekamy,  że zaprezentują nam wiele ciekawostek, wspomnień i zdjęć ze swoich podróży, co także jest dla nas inspiracją do  podróżowania i do nauki języków obcych: angielskiego, hiszpańskiego, czy francuskiego!!!!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież