Video

Cytat dnia

Chleb otwiera każde usta.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

W dniach 22-25 września 2017r. w ramach programu "Odkrywcy historii" odbył się wyjazd grupy uczniów naszego Gimnazjum na Litwę.  Pojechaliśmy do litewskiej Kalvariji, aby już po raz drugi spotkać się z rówieśnikami zza granicy.  Pierwszy raz poznaliśmy litewską młodzież, goszcząc ją w maju 2017r. w Suchowoli. Czas na Litwie spędziliśmy bardzo aktywnie: zwiedzaliśmy Kalvarię, , uczyliśmy się gotować tradycyjne litewskie potrawy,

ćwiczyliśmy strzelanie z broni palnej, rozegraliśmy turniej w piłkę nożną, poznawaliśmy historię regionu i zwiedzaliśmy ważne historycznie miejsca. Wieczorami mieliśmy ciekawe integracyjne spotkania z naszymi litewskimi kolegami.  Natomiast pływanie w basenie i relaks w saunie pozwalał nam odpocząć po intensywnym dniu.  Dzięki takiej „wymianie polsko-litewskiej” mogliśmy nie tylko podszkolić język i przełamać bariery językowe, ale także zawrzeć nowe znajomości. Warto dodać, że nasi pomysłowi opiekunowie: p. Jolanta Rogalska i p. Dawid Gudel również zapewnili nam niezapomniane atrakcje :] 

Za co w tym miejscu  gorąco im dziękujemy

Comments are now closed for this entry