Video

Cytat dnia

Bezmyślność zabija. Innych.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

W dniach  20-23 maja 2017 uczniowie naszego Gimnazjum wraz z rówieśnikami z litewskiej Kalvarji brali udział w warsztatach „Odkrywcy historii”  w ramach projektu "Zachowanie i promocja dziedzictwa kulturowego Kalwarii i Suchowoli". W ciągu tych czterech dni gimnazjaliści analizowali wielowarstwową przeszłość Centrum Europy, brali udział w grze terenowej i wspólnym przygotowywaniu

potraw polskich i tatarskich m.in. pierekaczewnika. Młodzież uczestniczyła w prelekcjach wykonanych przez uczestników obu państw, gościła z wizytą w Centrum Tatarskim oraz odbyła spacer  do Okopów śladami błogosławionego księdza Jerzego. W opinii uczniów było to bardzo ciekawe i odkrywcze doświadczenie. Czekamy na więcej takich przedsięwzięć w przyszłości

Comments are now closed for this entry