Video

Cytat dnia

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00  uczniowie z  Gimnazjum w Suchowoli włączyli się do ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”. Już po raz drugi  wspólnie z czasopismem „Biblioteka w Szkole” i organizatorami: Kołem Przyjaciół Biblioteki Gimnazjum w Suchowoli, p. Martą Kaczorowską, p. Agnieszką Giza, p. Ewą Klejno,

podjęli wezwanie bicia rekordu w czytaniu.  Zaprosili do czytania koleżanki i kolegów z sąsiednich Szkół Podstawowych w Suchowoli, Czerwonce, Chodorówce Nowej oraz Zespołu Szkół w Suchowoli, a także szanownych gości, którzy własnym przykładem pokazali,  jak można bawić się słowem. W efekcie wspólnie czytały 243 osoby. Aby uatrakcyjnić naszą imprezę ustaliliśmy, że tematem przewodnim będzie „podróż”. Uczniowie  pod kierunkiem

p. E. Klejno wykonali scenografię, wykorzystując kartonowy pociąg z napisem  „Mamy pociąg do czytania” oraz dostarczyli rekwizyty, które zwykle zabieramy ze sobą w podróż. Przygotowany został też pociąg z krzesełek, gdzie zasiedli zaproszeni goście, którzy czytali na głos utwory i fragmenty tekstów literackich nawiązujących do naszego tematu. Niewątpliwą atrakcją było odsłuchanie „Lokomotywy”, „Sójki”, „Przygód Mikołajka” oraz kilku równie ciekawych wierszy w wykonaniu: rodziców, dyrektorów szkół, księdza proboszcza, naszej rodzimej poetki pani Krystyny Gudel i kilku przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji z Suchowoli. Gościem był również absolwent naszej szkoły Dawid Gudel, który opowiedział młodzieży o podróżach inspirowanych książkami oraz pokazał prezentację multimedialną o swoich wyprawach z książką po Europie.  Pani bibliotekarka Joanna Wałuszko z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchowoli okazała się niezastąpiona w fotografowaniu całego przedsięwzięcia.  Swoimi umiejętnościami w fotografowaniu pochwalili się również uczniowie Gimnazjum, którzy chętnie wzięli udział w szkolnym konkursie „Sleevface – ubierz się w książę”. Najlepsze zdjęcia zostały nagrodzone, a galerię wszystkich fotografii można podziwiać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchowoli oraz w naszej szkole na wystawie.

Tak zorganizowana  impreza to dowód na to, że czytać może każdy i wszędzie!

Na zakończenie spotkania pan dyrektor Gimnazjum ufundował uczestnikom akcji lody, a my wszyscy  powiedzieliśmy sobie: „Do zobaczenia za rok!”.

zdjęcia

Comments are now closed for this entry