Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.

w Białymstoku. Pierwszoklasiści pracowali nad tematem „Poczucie własnej wartości – czyli jak być ważnym”,natomiast drugoklasiści uczyli się asertywności – skutecznej sztuki odmawiania.  Uczniowie aktywnie angażowali się w zajęcia, uczestniczyli w dyskusjach, ćwiczeniach warsztatowych, odgrywaniu scenek, pracach w grupach, pracy indywidualnej z arkuszem. Warsztaty dały im min. możliwość rozwijania świadomości własnych postaw, wad, zalet oraz kształcenia umiejętności komunikacji, wyrażania własnego zdania, współpracy współdziałania.