Video

Cytat dnia

Bezmyślność zabija. Innych.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

LIST OTWARTY

 

 

Drodzy Rodzice!

 

Jak wiecie, likwidacja gimnazjów stała się faktem. Mają powstać ośmioklasowe szkoły podstawowe.

 

Lokalne władze rozważają inicjatywę, by najstarsze klasy (VII i VIII) nowej podstawówki ulokować w budynku obecnego gimnazjum.

 

Prosimy, byście w trosce o Wasze dzieci, poparli ten pomysł.

 

Prosimy, rozważcie następujące kwestie:

 

1.      Czy głośne problemy nastolatków (palenie papierosów, eksperymenty z alkoholem, wagary itp.) to wina szkoły, czy wchodzenia młodzieży w wiek dojrzewania?

2.      Czy nie lepiej byłoby oddzielić młodzież w tzw. trudnym wieku od małych, z natury „niewinnych” dzieci z młodszych klas podstawówki?

 

3.   Czy warto zniweczyć 18-letni wysiłek pracowników gimnazjum, którzy wypracowali programy i procedury wychowawcze, dzięki którym problemy starszych uczniów zostały zminimalizowane?

 

4.   Czy nie chcielibyście, by Wasze starsze dzieci, uczyły się w przestronnych, doskonale przystosowanych salach lekcyjnych, wyposażonych w komputery, projektory i tablice multimedialne? (mamy to!)

 

5.      Czy nie szkoda, by Wasze dzieci straciły możliwość odbywania zajęć sportowych w nowoczesnej, wyposażonej hali sportowej i na nowiutkim boisku lekkoatletycznym? (dla kogo ta inwestycja, jeśli nie dla Waszych dzieci?)

 

6.   Czy wiecie, że w gimnazjum mamy fantastycznych, doświadczonych trenerów, którzy ze swoimi uczniami odnoszą sukcesy nawet na zawodach krajowych? Dajcie swoim dzieciom szansę dołączenia do licznego grona medalistów.

 

7.  Czy wiecie, że biblioteka gimnazjum latami gromadziła różnorodny bogaty księgozbiór i prowadzi internetowe centrum informacji – w pełni
z dostępem dla uczniów?

 

8.  Czy zdajecie sobie sprawę, że to NASI uczniowie są animatorami, organizatorami i naturalnymi uczestnikami wielu lokalnych imprez kulturalnych, sportowych i patriotycznych?

 

9.   Co będzie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą, która jest najjaśniejszą gwiazdą naszej gminy? To skupienie młodzieży w jednej szkole pozwala dyrygentowi rekrutować nowych członków orkiestry i prowadzić z nimi zajęcia. Rozproszenie uczniów, może doprowadzić do tego, że wieloletnie, niekwestionowane dzieło ŚP Jerzego Zdanewicza zostanie zaprzepaszczone, a Wasze dzieci nie dostąpią zaszczytu, by być częścią tego sukcesu.

 

10. Czy nie warto, by 12-letni szóstoklasiści, zmieniając szkołę, otworzyli się na nowe miejsca, nowych ludzi (nauczycieli i kolegów)? By uczyli się większej samodzielności, wdrażali się w nowe reguły pracy i dyscypliny? Czy to nie jest dobry etap przygotowania ich do „wypłynięcia na szersze wody”. Przecież posyłacie ich potem do szkół średnich np. do Białegostoku.

 

11. Suchowolskie gimnazjum przez lata wypracowało wiele tradycji. Działają tu różne organizacje. Może warto, by Wasze dzieci w tym uczestniczyły?

 

12. Nowa organizacja szkół spowoduje, że wielu nauczycieli w ciągu dnia pracy będzie przemieszczało się miedzy placówkami, „wyrabiając” przydzielone sobie godziny. Siłą rzeczy nie będą mieli czasu i możliwości poświęcić uczniom należnego im czasu  i uwagi. Szkoła to nie tylko lekcja!

 

Jesteśmy za dobrą zmianą w edukacji. Ale niech to będą zmiany przemyślane: dobre dla Waszych dzieci, dopasowane (w miarę możliwości) do naszych lokalnych potrzeb i uwarunkowań.

Jeżeli wymienione wyżej argumenty do Was przemawiają, prosimy: poprzyjcie ideę ulokowania starszych roczników podstawówki w bazie obecnego gimnazjum.

 

 Pracownicy Gimnazjum w Suchowoli

Comments are now closed for this entry