Video

Cytat dnia

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

W czwartek  03 listopada 2016r.  uczniowie klas III Gimnazjum uczestniczyli w 2-godzinnym spotkaniu profilaktycznym  zatytułowanym  „Rozmowy o życiu”. Spotkanie to poprowadził terapeuta ds. uzależnień Sławek Pyrko. Głównym założeniem programu profilaktycznego było

zwrócenie uwagi młodzieży na  najważniejsze wartości – życie i zdrowie człowieka. Terapeuta ukierunkował rozmowę z uczniami tak, aby ukazać im niezaprzeczalny fakt, że ich zdrowe i szczęśliwe życie zależy od ich wyborów, od rozpoznawania wartości i sensu istnienia, od określenia konsekwencji własnych zachowań. Przekazywał to młodzieży w formie im przystępnej i wolnej od kamuflaży, oprawionej muzyką, co budowało lepszą atmosferę, komunikację  i rozumienie istoty zagadnień. Młodzież była usatysfakcjonowana ze spotkania i miała wiele dojrzałych przemyśleń oraz refleksji osobistych.

Terapeuta po spotkaniu z trzecioklasistami chciał podzielić się z ich rodzicami wnioskami, uwagami i spostrzeżeniami, a szczególnie problemami, jakie poruszały ich dzieci. Jednak przybyła tylko „garstka”  zainteresowanych rodziców (10  na 71 uczniów!).

Serdecznie dziękujemy!

Comments are now closed for this entry