Video

Cytat dnia

Bezmyślność zabija. Innych.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

W  poniedziałek 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień życzliwości”. Była to wspaniała okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Z czego składa się życzliwość? Sentencje, przysłowia, złote myśli znanych ludzi,

dotyczące uśmiechu, życzliwości, dobrych manier  pojawiły się na drzwiach klas i korytarzu dużo wcześniej aby wszyscy odpowiednio wcześnie przygotowali się do tego święta.

     Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. 

         Z tej okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory na najbardziej życzliwe osoby  w szkole. I tak w gronie najbardziej życzliwych znaleźli się: Basia Skibicka, Albert Kozioł, Michał Misarko, Adrian Hajkowski, Justyna Żukowska.

                                                                              Gratulujemy!

                                                                             SAMORZĄD SZKOLNY

Comments are now closed for this entry