Video

Cytat dnia

Chleb otwiera każde usta.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

Wybory do Samorządu Uczniowskiego podzielone zostały na dwa etapy: w  pierwszym etapie zespoły klasowe zgłaszały kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci zaś prowadzili kampanię wyborczą – przekonywali, że to właśnie  oni powinni uzyskać największe poparcie społeczności szkolnej.

Kulminacją procesu demokratyzacji były wybory do Rady Samorządu, które odbyły się  3 października 2016 roku. Na drugim piętrze Gimnazjum został utworzony lokal wyborczy oraz  powołana wcześniej komisja wyborcza w składzie:

 przewodnicząca - Anna Grabowiecka, członkowie: Klaudia Makarewicz, Mateusz Wilczewski, Mateusz Malinowski,  aktywnie nadzorowała proces głosowania. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie Gimnazjum w Suchowoli.
W lokalu wyborczym otrzymywali od członków komisji wyborczej kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów  i mieli możliwość zdecydowania w sposób demokratyczny jaką osobę popierają.
Proces głosowania cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej.

W przeprowadzonych wyborach udział wzięło 199 uczniów. Ważnych głosów było 195. Nieważnych głosów oddano 4. Głos na kandydatów do Rady Samorządu oddało więc ponad 90,50% gimnazjalistów. Z pewnością tak wysoką frekwencję i aktywną postawę uczniów w procesie wyborczym można uznać za sukces. W wyniku wyborów 9 uczniów zostało członkami Rady Samorządu Szkolnego.
Oto uczniowie, którzy zostali wybrani:

·         Adrian Hajkowski  - 50 głosów

·         Albert Kozioł – 40 głosów

·         Natalia Komendant – 29 głosów

·         Justyna Żukowska – 23 głosy

·         Sebastian Koźbiel  - 23 głosy

·         Joanna Janik  - 14 głosów

  

   

 

g{

 

{

Comments are now closed for this entry