Trzeba żebyś żył dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie

W dniach 3–7 listopada 2014 r. w naszej szkole gościliśmy specjalistów terapeutów z ETAPU Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku. Specjaliści przeprowadzili 2-godzinne

warsztaty o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym z każdą klasą.

W klasach I zajęcia na temat ważnego i aktualnego w dzisiejszych czasach problemu cyberprzemocy przeprowadziła specjalistka - pani Joanna Dziemiańczyk.

Klasy II aktywnie pracowały nad tematem: „Uzależnienie – jak można go uniknąć?" ze specjalistą panią Joanną Kudelską.

Natomiast klasy III pod kierunkiem specjalisty psychoterapii uzależnień pani Agaty Niemczynowicz zajęły się problemem agresji i przemocy w grupie rówieśniczej oraz zagadnieniem tolerancji i szacunku.

Dodatkowo klasy II i III Gimnazjum w dniach 5 i 12 listopada 2014r. zaangażowane zostały w warsztaty, których głównym tematem była profilaktyka uzależnień od komputera i Internetu. Zajęcia z gimnazjalistami prowadziła pani specjalista Joanna Dziemiańczyk.

Jako placówka jesteśmy wdzięczni za pomoc ETAP-owi (Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych) w Białymstoku za realizację w naszej szkole zajęć profilaktycznych z uczniami i przekazanie im niezbędnej wiedzy z ww. obszarów życia młodych ludzi.