Nie ma lepszego męża niż archeolog: im bardziej się starzejesz, tym bardziej się tobą interesuje.

12 października obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Komputera. Jest to kampania informacyjna i edukacyjna skierowana do użytkowników komputerów i internautów w Polsce. Celem kampanii

jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

Warto z tej okazji przypomnieć, że aż 41% dzieci w Polsce przynajmniej raz doświadczyło zagrożenia w czasie korzystania z Internetu.

Aby temu zapobiegać, należy znać podstawowe zasady zachowania w sieci i uczynić to zagadnienie ważnym tematem do nauki i rozmowy z dziećmi i młodzieżą.

Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji, przekazując całej społeczności szkolnej informacje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie w formie gazetki ściennej.

Zachęcamy wszystkich, uczniów, nauczycieli i rodziców do zapoznania się z tymi treściami!

Więcej informacji znajdziesz na stronach:

www.dzienbezpiecznegokomputera.pl

www.chip.pl