Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

16 października uczniowie gimnazjum (głównie trzecioklasiści) byli w Multikinie w Białymstoku na głośnym filmie Jana Komasy "Miasto 44". Film wstrząsający, w bardzo realistyczny sposób pokazujący grozę czasu powstania warszawskiego, okrucieństwo Niemców i emocje młodych warszawiaków.
Oto garść uczniowskich opinii o filmie:

"Film ciekawy, ale dużo drastycznych scen. Nie podobały mi się efekty specjalne, np: akcje w zwolnionym tempie. Według mnie nie pasowało to do klimatu filmu."

"To był film emocjonujacy i dynamiczny, doskonale oddawał realia II wojny światowej. Jedyne co mi przeszkadzało to zbyt głośne efekty dźwiękowe"

"Film ogólnie mi się podobał, ale niepotrzebnie dali tam sceny erotyczne. Efekty specjalne były bardzo realistyczne"

"Miasto 44" to specyficzny film, w którym jest pokazane jak wyglądało życie podczas II wojny światowej z perspektywy Polaków. Moim zdaniem ten film jest fascynujący i każdy powinien go obejrzeć."