Video

Cytat dnia

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

Dnia 29 listopada 2013r. w naszym Gimnazjum gościliśmy certyfikowanych specjalistów ds. uzależnień i specjalistów w zakresie HIV/AIDS z ETAP-u Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku.

Specjaliści przeprowadzili z każdą klasą 2-godzinne zajęcia warsztatowe.

W klasach pierwszych zajęcia prowadziła p. Katarzyna Kaszek – Idźkowska. Tematyka zajęć traktowała o przyczynach i konsekwencjach nadużywania przez młodzież komputera i Internetu.

Klasy drugie aktywnie i żywiołowo pracowały na warsztatach nad tematem szeroko pojętych uzależnień dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadziła i koordynowała p. Anna Gałecka – Nowicka, jednocześnie dzieląc się z uczniami swoją bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną z tej dziedziny.

W klasach trzecich p. Monika Juchniewicz dostarczała uczniom rzetelnej wiedzy na temat zachowań ryzykownych.

Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, angażowali się w pracę na zajęciach, byli efektywnie mobilizowani przez prowadzących do autorefleksji i wzbogacenia, uporządkowania swojej wiedzy.

Panie prowadzące (specjaliści z ETAP-u) odniosły pozytywne odczucia ze współpracy z naszymi gimnazistami i doceniły ich ogólne zaangażowanie w temat oraz kulturę zachowania.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież