Video

Cytat dnia

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


Nasza szkoła z inicjatywy Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sokółce wzięła udział w Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu. Wydarzenie te jest obchodzone każdego roku w trzeci czwartek listopada. Inicjatorem tej akcji jest dziennikarz Lynn Smith, który zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie zaprzestali palenia papierosów. Idea tego dnia została rozpowszechniona w USA i dotarła w 1991 do Polski.

O szkodliwości papierosów wiemy bardzo dużo. Możemy również mnożyć przykłady osób, które cierpią z powodu tego nałogu. Mimo posiadanej wiedzy najtrudniejsze jest postanowienie działań i zmuszenie siebie do zerwania z nałogiem. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu jest okazją do rzucenia palenia i zaczęcia nowego życia.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się pomysłowością w przygotowaniu plakatów i haseł piętnujących nałóg nikotynowy. Wyjątkowe hasła, które pojawiły się na naszych korytarzach to: „Palisz?- gratuluję odwagi, współczuję głupoty." „Na górze różę, na dole maki, nie lubimy, kiedy palą chłopaki." „Służy do zabijania nie do szpanowania." „Szlachta nie pali." Dodatkowo uczniowie klas pierwszych na lekcjach biologii mogli zapoznać się i podyskutować o szkodliwości papierosów.  zdjęcia

Więcej informacji: http://www.wsse.waw.pl/UserFiles/sokolow/File/tyton2013/2013_sw_dzie_rzuc_palenia.pdf

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież