Kochać możemy tylko to, czego nie posiadamy w całości.

Dnia 2 marca uczniowie klas III Gimnazjum uczestniczyli w programie "Szanuj zdrowie - ratuj życie". Program miał charakter profilaktyki uzależnień. Przeprowadzony został w formie interesującego wykładu,

połączonego z pokazem multimedialnym. Dodatkowo program zawierał teoretyczne, prawne a przede wszystkim praktyczne zagadnienia i pokaz związany z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Doskonale pod względem merytorycznym, obrazowo, konkretnie i zpasją przekazywał gimnazjalistom wiadomości pan Kamil Chrostowski - zawodowy ratownik medyczny. Dzięki jego dużemu zaangażowaniu, doświadczeniu, płynności oraz swobodzie komunikacji, a w szczególności  dzięki autentycznemu zainteresowaniu tematem słuchaczy, młodzież z chęcią uczestniczyła w programie.
Program został zorganizowany przy współpracy naszej szkoły z Centrum Profilaktyki i Edukacji "PROFED" z Krakowa.