Video

Cytat dnia

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


Dnia 29 XI odbył się w kinie "Kometa" koncert profilaktyki uzależnienień "Dobre wybory" Studia Art Profilaktyka z B-stoku. W programie uczestniczyli uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum. Program... "Dobre wybory" został opracowany i zaprezentowany przez Wojciecha Backiela (mówca motywacyjny, wykładowca psychologii pozytywnego myślenia) oraz Piotra Świergalskiego (prezentera radiowego, telewizyjnego, mgr sztuki).

Ich koncert to wydarzenie profilaktyczne ale i kulturalno-artystyczne. Treść merytoryczna koncertu zawierała najistotniejsze aspekty dotyczące problemów narkomanii oraz alkoholizmu. Artyści przekazywali je językiem prostym, znanym i zrozumialym w kręgu młodzieży. Tym samym stwarzając nipowtarzalną atmosferę i trafiając bezpośrednio w sedno zagadnienia oraz serca młodych ludzi.

Taka artystyczna narracja była przeplatana muzyką, co nakłaniało do przemyśleń nad samym sobą, nad własną pozycją i rolą w społeczeństwie.

Koncert profilaktyczny był zatem rodzajem motywacji  do podejmowania w życiu dobrych wyborów.

                               I tylko dobrych wyborów wszystkim życzę!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież