Video

Cytat dnia

Chleb otwiera każde usta.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

8 kwietnia nasi orkiestranci udali się na koncert do Opery i Filharmonii Podlaskiej - tym razem w roli widzów. Piątkowy koncert poprowadził Jerzy Maksymiuk - światowej sławy dyrygent związany z Białymstokiem...

Maestro zaprezentowal swój premierowy utwór: "Sonata na tubę i instrumenty blaszane". Następnie wysłuchaliśmy Symfonii C-dur Nr 82 "L'ours" Josepha Haydna, oraz najlepsze dzieło Sergiusza Rachmaninowa (według samego autora) - Kantatę "Dzwony" op. 35 na głosy solowe, chór i orkiestrę. Kantata została skomponowana do tekstu Edgara A. Poego, w którym poprzez symbol dzwonu ukazane są okresy ludzkiego życia: młodość – "srebrny dzwonek", okres miłosnych uniesień - weselny "złoty dzwon", wiek dojrzały –"miedziany dzwon" oraz kres życia, symbolizowany przez pogrzebowy "żelazny dzwon".
Gwiazdami wieczoru byli wokaliści: Iwona Socha – sopran, Jacek Laszczkowski – tenor oraz Adam Palka – bas. 


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież